Як правильно вибрати хостинг для WordPress

Потрібно правильно вибрати хостинг для WordPress щоб ваш сайт був завжди онлайн та сервер міг справлятись із тим навантаженням, яке будуть створювати користувачі

Питання як вибрати хостинг для WordPress являється надзвичайно актуальним сьогодні тому, що CMS WordPress являється найпопулярнішою в усьому світі. Але чи потрібен якийсь особливий хостинг для цієї CMS? Відповідь на це, та деякі інші питання читайте в цій статті.

Однією з великих перевах WordPress, попри безліч інших, являється можливість легко перенести сайт з одного хостингу на інший. Отже якщо якийсь хостинг не сподобається вам, то це не буде проблемою, особливо якщо в хостинг компанії є манібек – можливість повернути гроші протягом певного часу (зазвичай це 15-60 днів). Тому звертайте на це увагу при виборі.

Технічні вимоги WordPress щодо хостингу

На даний час важко зустріти хостинг, що не відповідав би мінімальним вимогам WordPress:

  • PHP версії 7.3 або вище.
  • MySQL версії 5.6 або вище чи MariaDB версії 10.1 або вище.
  • HTTPS протокол

Це все, що потрібно.

В якості веб-сервера рекомендується використовувати Apache, Nginx або LiteSpeed як найбільш надійні і функціональні, але в загальному підійде будь-який сервер з підтримкою PHP і MySQL.

Зауваження: Якщо на вашому сервері доступні тільки старі версії PHP і MySQL, WordPress також працює на PHP 5.6.20+ і MySQL 5.0+, проте підтримка цих версій припинена, і вони можуть стати загрозою безпеки вашого сайту.

Також, бажано щоб хостинг провайдер використовував SSD – диски тому, що вони працюють набагато швидше ніж старі оптичні HDD.

Який існує хостинг для WordPress

Глобально існує віртуальний хостинг, хмарний хостинг, віртуальні приватні сервери (VPS) та виділені сервери. Цей поділ звичайно умовний, проте так буде зручніше розібратись та віддиферинціювати.

Віртуальний хостинг

Найпростіший і найдешевший варіант хостингу для WordPress – віртуальний або загальний хостинг. Це варіант для невеликих сайтів чи блогів з невеликою відвідуваністю. В цьому випадку на одному сервері програмно створюються окремі невеликі “шматочки” зі спільними для всіх сайтів на сервері ресурсами та ip-адресою. Перевага в простоті використання і відсутності потреби в адмініструванні зі сторони користувача. Зазвичай на такому хостингу стоїть панель керування, як от cPanel чи якась інша.

Ми рекомендуємо хостинг HOSTIQ як один із найкращих хостингів України в усіх планах.

Мало того, що там першокласна підтримка, наявність усіх сучасних технологій, так ще і є секретний тариф в ціну якого включена ціна домена. У других хостинг-провайдерів ціна хостингу 25-30 долларів на рік (в гривневому еквіваленті) + 10-20 долларів домен. А тут за, приблизно, 30 доларів хостинг та домен разом. Думаю вигіднішу пропозицію серед українського хостингу знайти не можливо!

Тож якщо ви задумались над тим як створити сайт, то віртуального хостингу HOSTIQ для почату більш ніж достатньо.

Хмарний хостинг для WordPress

Тут існує два варіанти: більш подібний до віртуального хостингу і до VPS. Може існувати варіант схожий до віртуального хостингу, коли в хмару об’єднано багато серверів і вже в хмарі йде програмне обмеження на кластери як в віртуальному хостингу. В цьому випадку потужність усіх серверів в хмарі ділиться на всі сайти і тому, при потребі потужності може вистачити при виникнені гострої потреби в ній. Теж має встановлену панель керування як і звичайний віртуальний хостинг.

Другий варіант – це хмарні VPS. Тут принцип такий же: багато фізичних серверів об’єднані в хмару. Але там вже йде програмне виділення кластерів з різними ip та чітким розділом ресурсів. Сусід по серверу, в такому випадку, не зможе обкрадати сусіда і тому сайти почуватимуться добре, навіть при нехороших сусідах по серверу. Та недоліком являється потреба у власному адмініструванні. Хоча існують варіанти, де адміністрування бере на себе хостинг компанія, проте ціна такого хмарного VPS дуже не мала.

VPS – віртуальні приватні сервери

Це чудовий варіант для проектів середньої величини. Існує хмарний варіант і звичайний. Різниця в них невелика: в хмарному розділяються на кластери фізичні сервери об’єднані попередньо у хмару, а в звичайному один фізичний сервер ділиться програмно на кластери.

Чудовим і дуже простим у використанні являється DigitalOcean що пропонує користувачам відмінні хмарні VPS. Тут є можливість поставити WordPress в 1 клік, навіть без знань в адмініструванні серверів.

Всі хто зареєструється за цим посиланням отримають 100 доларів на рахунок для тестів на 60 днів

Виділений сервер

Виділений сервер, це варіант, коли ціла фізична машина у стійці виділяється під ваші потреби. Такий варіант передбачає ваше повне адміністрування та можливість використовувати всю доступну потужність виділеного комп’ютера для потреб вашого сайта.

Цей варіант хостингу для WordPress потрібен в тому випадку, коли ваш сайт містить не просто багато матеріалів у вигляді картинок чи відеао, а надзвичайно багато. При тому його відвідуваність дуже велика.

Тоді ви спокійно заробляєте стільки, що можете дозволити орендувати сервер, обслуговувати його та забезпечувати гарну швидкість та безперебійний доступ до контенту вашого сайту відвідувачам.

Український чи зарубіжний хостинг для ВордПресс

Вважається, що сервери мають розташовуватись якомога ближче до локації більшості аудиторії вашого сайту. Проте, зважаючи на наявність безкоштовної технології CDN (скорочено від content delivery network, тобто “мережа доставки контенту”) від CloudFlare, сильно перейматись локацією серверів взагалі не варто. Доречі, у HOSTIQ сервери знаходяться в Україні, Європі та США плюс до того, прямо в панелі управління хостингом є можливість підключити безкоштовний чи платний тариф CDN CloudFlare і не тільки пришвидшити роботу сайту для відвідувачів майже з усього світу, а і захистити його від атак. При потребі CloudFlare можливо використовувати і з VPS DigitalOcean.

Проте, якщо ваші користувачі знаходяться в Російській Федерації, то CDN CloudFlare краще не використовувати через те, що більшість ip що вони використовують заблоковано на території РФ…

Манібек чи тестовий період

Варто зазначити що манібек являється кращим варіантом тому, що коли ви купуєте хостинг, то ваш сайт одразу розміщується на тому ж сервері, на якому буде знаходитись і в подальшому. А у випадку тестового періоду ваш сайт спочатку помістять на “хороший” не перевантажений сайтами сервер, а коли ви приймете рішення про продовження співпраці і оплатите якийсь період обраного тарифного плану, то ваш сайт перенесуть на інший звичайний сервер. Не стверджую що це завжди так, проте дуже часте явище.

Безлімітний хостинг – ви серйозно?

Коли ви бачите такий напис, то знайте, що це лише реклама. Насправді безлімітного хостингу не існує. Не дайте себе обманути – усьому є ліміти. Проте вони можуть бути такими високими, що їх голосно називають “безлімітом”. Коли ви берете VPS DigitalOcean, наприклад, то ви ж бачите в обраному тарифі всі наявні ліміти, тим більше це притаманно віртуальному хостингу.

Існують чесні хостинг-компанії і не дуже. Проте це не говорить про те, що не варто навіть зв’язуватись з компаніями, що пропонують безлімітні плани, зовсім ні, але знайте для себе, що у всього є ліміти.

Однією з чесних компаній, що чітко вказує ліміти є SiteGround. Це насправді один з найкращих зарубіжних хостинг-провайдерів.

Заключення

Обирайте той хостинг для WordPres, що підходить по маштабу вашому сайту: для початку або для невеликих сайтів з малою відвідуваністю – віртуальний, для середніх – хмарний або VPS, для великих проектів – виділені сервери.

Обирайте компанії що надають можливість повернути кошти протягом певного часу, та старайтесь не користуватисьпослугами сумнівних хостинг-провайдерів, що, зазвичай, пропонують підозріло низьку ціну на свої послуги.

Насправді хостинг для WordPress не можу бути аж надто дешевим, але і не варто переплачувати, якщо є перевірені та доступні варіанти.