Як відстежувати кількість користувачів, що заходили на ваш сайт

Для того, щоб зрозуміти які канали просування ефективніші, хто заходить до вас на сайт та що там робить, як покращити свій сайт потрібно встановити систему аналітики

Без аналітики, що показує дані про відвідувачів: їх джерело та поведінку на сайті не можна нормально розвивати свій сайт. Тому ми роглянемо найпростіший спосіб встановити систему аналітики Google Analytics.

Тож для початку ідемо і реєструємось на сайті Google Analytics. Якщо у вас ще немає там аккаунта, то потрібно його створити.

Рекомендуємо створити аккаунт в Google, де ви отримаєте не лише поштову скриньку, а ще доступ до багатьох сервісів пошукового гіганта. Тим більше, що основною пошуковою системою для нас являється саме Гугл і просувати чи рекламувати свій сайт будемо саме в пошуку Google.

Далі ставимо на свій сайт плагін від Google під назвою Site Kit by Google. Процес встановлення стандартний через панель управління сайтом в розділі Плагіни. Активуємо і після активації побачимо привітання з активацією та пропозицією почати налаштування.

Додавання сайта в Google Search Console

Тиснемо кнопку START SETUP і нам пропонують Sign in withe Google, на що ми погоджуємось тиснучи на кнопку. Цим самим ми додамо наш сайт в панель вебмайстра Google.

Погоджуємось, продовжуємо поки не повернемось назад в панель керування сайтом. Де ми побачимо успішне додавання в Google Search Console

Підключення Google Analytics

Далі ми бачимо, що можемо ще підключитись ще до 3 сервісів. Нас цікавить, на даному етапі ще Analytics, тому під логотипом цього сервісу ми тиснемо Connect Service.

Так як ви вже мали створити аккаунт в Google, а також безпосередньо в Google Analytics, то на слідуючому етапі ви просто в плагіні оберете створений аккаунт та лічильник.

Після того як обрали кнопка CONFIGURE ANALYTICS стане активною і ми зможемо її натиснути.

Ось і все, тепер у вас є аналітика + ваш сайт доданов Google Search Console. Ви не тільки зможете відслідковувати відвідуваність свого сайту, а і отримувати від Google рекомендації щодо покращення свого сайту для вищого ранжування сайту в пошуку.

Таким же чином можете додати сервіс PageSpeed Insights, хоча це не обов’язково, проте дасть можливість стежити за швидкістю завантаження вашого сайта на мобільних та комп’ютерах.

Коли все налаштовано і підключено, то можна натиснути OK, Got it! і користуватись чудовими сервісами.

Заключення

Це самий швидкий і простий спосіб додати свій сайт в Google Search Console і підключити Analytics. Можна це зробити і без плагінів, проте це дещо довше та складніше.